Coachingowa wyprawa

do Meksyku (z wyspą Holbox)

Zamknij oczy, uspokój oddech, zrelaksuj się. Wyobraź sobie, że Twoje stopy są otulone białym piaskiem i ciepłą wodą Morza Karaibskiego. Przed sobą widzisz wielki błękit. Czujesz spokój. Spacerujesz po plaży i docierasz do uliczek z lokalnymi domami. Na każdym z nich widnieje kolorowy, piękny mural, taki jak ten, który znajduje się się w tle pod tym tekstem. Włąśnie znalazłeś się na wyspie Holbox - ostatnim raju na ziemi.

Teraz wyobraź sobie, że znajdujesz się w samym sercu dżungli. Czujesz, że Twoja skóra robi się wilgotna. Słyszysz dźwięki wydobywane przez zamieszkujące na drzewach wyjce. Nagle przed Twoimi oczami ukazuje się monumentalna piramida, pozostałość po zamieszkującyh te tereny Majach. Czujesz ducha tego miejsca - znalazłeś się właśnie w Calakmul.

Oto jak wyglądał będzie organizowany przez nas wyjazd do Meksyku.  Nasza trasa została zaprojektowana tak, by zarówno poznać najbardziej magiczne pozostałości po starożytnym świecie Majów, poznać współczesnych Majów, ich kulturę, kuchnię, zachwycić się pięknem meksykańskiej przyrody i oderwać się od codziennego pędu wielkich miast.

Ważną częścią programu są zajęcia coachingowe podczas, których dotkniemy swojego RDZENIA (CORE). Poznasz swoje prawdziwe potrzeby, przekonania, wartości i z tą wiedzą zaprojektujesz swoje przyszłe życie i zbudujesz świadomą relację ze sobą, która jest podstawą do budowania związków z innymi ludźmi.

Podczas pracy coachingowej będziemy korzystać między innymi z kart Lock Luck.
 

LockLuck jest narzędziem coachingowym ubranym w formę gry, którego celem jest budowanie wysokiej samooceny klienta coachingowego. Posiada ono kształt przyjemnej i inspirującej podróży w odkrywaniu zakamuflowanych negatywnych przekazów krytyka wewnętrznego po to, aby w kolejnych krokach zmienić je w energię twórczą i wspierającą w realizacji celu.

Program wyprawy

Dzień 1 Przylot

Dzień 2 Odwiedzimy jedne z najbardziej malowniczych ruin Majów.  Wiszące na klifach nad Morzem Karaibskim pozostałości dawnej cywilizacji pojawiają się bardzo często na okładach przewodników po Meksyku. Przejazd do Bacalar leżącego nad Laguną 7 Kolorów. Wypoczynek i czas na CORE COACHING.

Dzień 3 Poranna wyprawa kajakami po lagunie, dla chetnych kąpiel w słodkowodnej lagunie. Przejazd w okolice rezerwatu Calakmul. Wieczorem możliwość obserwacji milionów nietoperzy wylatujących w okolicznej studni. Sesja CORE COACHING.

Dzień 4 Wcześnie rano zwiedzanie strefy archeologicznej, przy odrobinie szczęścia możliwość obserwacji życia dzikiej zwierzyny. Calakmul jest jedynym miejscem w Meksyku wpisanym na listę dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Po zwiedzaniu przejazd do niezwykłej cenoty, dla chętnych lot na linach na wysokości 80 metrów nad lustrem wody. Nocleg w Palenque. Sesja CORE COACHING.

Dzień 5 Po śniadaniu ruszymy w pobliże granicy z Gwatemala i udamy się na spotkanie z ruin ukrytych w dzungli, przeprawiając się rzeką Usumacinta, do Yaxchilan nie ma innej drogi. Po południu odwiedzimy Wodospady Jaskółek, gdzie po gorącym dniu zażyjemy orzeźwiającej kąpieli. Nocleg u Indian Lakandonów. 

Dzień 6 Przejazd wzdłuż granicy z Gwatemalą, gdzie w zależności od naszego czasu, ruszymy na spotkanie z Czerwoną Arą- wielką papugą, odwiedzimy lazurowe Laguny Montebello, czy odwiedzimy urokliwy zakątek Las Nubes. Nocleg. CORE COACHING

Dzień 7 Wizyta na jednym z największych wodospadów Meksyku- El Chiflon. Przejazd w okolice San Cristobal de las Casas. Rejs po wodach rzeki Grijalva płynącej kanionem Sumidero, gdzie ściany skalne dochodzą do 1000 metrów. Nocleg w ciekawym miasteczku San Cristobal de las Casas. Zycie nocne w pełni. 

Dzień 8 Odwiedzimy okoliczne wioski, czas na zakupy indiańskiego rzemiosła, czas wolny w mieście. Sesja CORE COACHING.

Dzień 9 Wodospady Agua Azul- otoczone bujną, tropikalną roślinnością. Po południu odwiedzimy Palenque ruiny miasta Majów, gdzie w 1952 znaleziono grobowiec największego lokalnego władcy- Pakala Wielkiego, było to jedno z największych sensacji archeologicznych XX wieku. Sesja CORE COACHING.

Dzień 10 Przejazd do Meridy, przystanek w kolorowym Campeche, nadmorskim mieście wpisanym w rejestr dziedzictwa Unesco. Nocleg w urokliwym, neoklasycznym mieście Merida.  

Dzień 11 Śniadanie. Poranna wizyta w Izamal, gdzie znajduje się klasztor Św. Antoniego, dawne centrum ewangelizacyjne Jukatanu. Obecne sanktuarium Matki Bożej Jukatańskiej. Senna atmosfera meksykańskiej prowincji, warto podpatrzyć codzienne życie lokalnej ludności na przykładzie np. pobliskiego targu. Chichen Itza to uznany w 2007 roku jeden z 7 nowożytnych cudów świata. Zobaczymy spektakularną piramidę Pierzastego Węża, największe w Amerykach boisko do peloty, czy studnie ofiarną, gdzie według legendy wrzucano dziewice w ofierze dla boga deszczu Chaaca. Przejazd do Chiquila skąd przeprawimy się w promem na wyspę Holbox.

Dzień 12 Wypoczynek na plażach jednego z ostatnich meksykańskich skarbów nieskażonych masową turystyką. Sesja CORE COACHING.

Dzień 13 Opcjonalnie możliwość wycieczki po okolicznych wysepkach.  Sesja CORE COACHING.

Dzień 14 Przejazd na lotnisko i wylot do kraju. 

Impreza na zamówienie

Co zapewniamy w cenie?

Cena nie obejmuje:

-transport klimatyzowanym mikrobusem, 

-przewodnika w języku polskim, 

-hotele ze śniadaniem, 

-wejściówki do wymienionych punktów w programie, 

-rejsy wymienione w programie,

- sesje coachingu grupowego.

 
 

Maciej Falkowski

-lotów międzykontynentalnych,

-promu do Holbox,

-ubezpieczenia,

-wyżywienia poza śniadaniami,  poznajemy lokalna kuchnię,

-napiwków dla lokalersów. 

Organizatorem wycieczki jest Amigo Tours, Maciej Falkowski
+52 (1) 998 24 18 452+52 (1) 998 25 51 733
 
Organizatorem coachingu grupowego jest Coach Yourself Julitta Dębska
e-mail: julitta.debska@gmail.com

Julitta Dębska

Informacje praktyczne

  • Wiza: niepotrzebna.

  • Ceny: porównywalne z polskimi.

  • Waluta: peso. 1 peso = 0.25 zł

  • Szczepienia: wymagane - brak, zalecane - WZW A i B, BTP, dur brzuszny.

  • Główne międzynarodowe lotniska: Mexico, Cancun.

  • Wtyczki elektryczne: amerykańskie.

  • Języki: hiszpański, angielski.

  • Facebook Basic Black
  • Google+ Basic Black

©  Proudly created with Wix.com