Miłość własna to kluczowe przykazanie, które pojawia się w większości religii i filozofii świata. W najbliższym dla naszej kultury europejskiej chrześcijaństwie mamy „Kochaj bliźniego swego jak siebie samego”. Kiedy byłam dzieckiem niezwykle trudna wydawała mi się w tym przykazaniu część dotycząca miłości do bliźnich. Jak mogę kochać osoby, które robią mi krzywdę albo, z którymi nie mam nic wspólnego – myślałam. Teraz o wiele trudniejsza wydaje mi się część związana z miłością do siebie.

 

Miłość jest dzieleniem się, dawaniem drugiej osobie tego, co najlepsze. Czym może dzielić się z drugim człowiekiem ktoś kto siebie nie szanuje, kto źle myśli o sobie, kto nie dba o siebie, kto jest wobec siebie nadmiernie krytyczny? Pozytywną, ciepłą energią, poczuciem bezpieczeństwa i radością, której wszyscy potrzebujemy i instynktownie szukamy czy obawami, podejrzeniami, negatywnym myśleniem, które wynikają z braku wiary w siebie i niskiej samooceny? Tak, to pytanie było sugerujące i retoryczne.

 

 

No przecież kocham siebie, myślę o sobie, a nawet czasem egoistycznie kieruję się tylko własnym dobrem – myślisz. Odpowiedz, więc na poniższe pytania przyznaj im punktację od 1 do 10, gdzie 10 oznacza, że zgadzasz się tym stwierdzeniem całkowicie, a 1 – zupełnie się z nim nie zgadzasz.

 

 

 • Czuję się dobrze we własnej skórze i ciele.

 • Uważam się za osobę, która może dzielić się z innymi swoim cennym doświadczeniem.

 • Dzięki doświadczeniom, które zdobyłam nauczyłam się cenić siebie.

 • Lubię siebie i własne towarzystwo.

 • Wierzę w to, że mam prawo do sukcesu w życiu.

 • Dbam o siebie, o swoje ciało, umysł i nastrój.

 • Każdego dnia znajduję czas na to, by zrobić coś tylko dla swojej przyjemności.

 • Rozwijam moje talenty i mocne strony.

 • Czuję, że mam prawo do czasu i uwagi innych osób.

 • Jestem dla siebie serdecznya, myślę o sobie  w przyjazny, ciepły sposób, bez nadmiernego krytycyzmu.

 

 

 

 

Poświęć chwilę na analizę swoich odpowiedzi. Co widzisz? Gdzie przyznałaś sobie najmniej punktów  i  jaki jest tego powód?

I najważniejsze – co z tym zrobisz?

 

Ludzie, którzy prawdziwie kochają siebie nie uzależniają swojego szczęścia od innych osób. Oni sami są miłością i dlatego inni chcą z nimi być, przebywać w ich otoczeniu. Jest to warunek podstawowy do tego, by stworzyć dobrą relację, szczęśliwy związek. Zaczynamy, więc od siebie, od pokochania siebie.

 

Pamiętajmy jednak, że miłość to proces. Szybka miłość w stylu kultury Fast Food nas nie interesuje. Dlatego dajmy sobie trochę czasu, bądźmy cierpliwi. Każdego dnia pracujmy na to, by móc dać sobie w tych dziesięciu pytaniach jak najwyższe noty, a z czasem obudzimy się rano z uśmiechem na ustach, gotowi do tego by wykrzyknąć: Kocham siebie!

 

 

 

Zapraszam Cię do tego procesu.

Zapraszam Cię na warsztat Nowa Ty.

 

Julitta Dębska

Zapraszamy Cię na warsztaty, których celem jest wzmocnienie u Ciebie poczucia własnej wartości, wiary w siebie, samoakceptacji i podniesienie Twojej samooceny.

Poziom samooceny wpływa na wszystkie aspekty naszego życia: na to, jak zachowujemy się w miejscu pracy, jak daleko potrafimy dojść, co możemy osiągnąć, w kim i w jaki sposób się zakochujemy i jak traktujemy bliskie nam osoby.

 

W ludziach istnieje potrzeba wysokiej samooceny, która bardziej przypomina zapotrzebowanie organizmu na wapń aniżeli na wodę. Jej brak nie musi oznaczać nagłej śmierci, ale w znaczący sposób obniża komfort naszego życia.

Nowa Ty to program, który pomoże Ci odkryć to, kim naprawdę jesteś i to docenić. Będziemy towarzyszyć Ci w procesie Twojej zmiany.

Jak będą wyglądały warsztaty?

 

Podczas  warsztatów będziemy:

 

- pracować z naszymi ograniczającymi przekonaniami,

- uczyć się postępować z naszym wewnętrznym krytykiem,

- odkrywać swoje mocne strony i swój ukryty potencjał,

- poznawać własne wartości i misję życiową,

- wyznaczać swoje cele życiowe i pracować z nimi,

- poznawać narzędzia psychologii pozytywnej, które wzmacniają pracę z własną samooceną i uczyć się je wykorzystywać.

 

Warsztaty będą prowadzone metodą coachingu grupowego.

Między spotkaniami Uczestniczki otrzymywać będą zadania rozwojowe do samodzielnego wykonania. Ich celem jest wzmocnienie procesu zmiany.

 

 

Warsztaty prowadzi Julitta Dębska.

Certyfikowany Trener i Coach.

Właściciel Coach Yourself.

Więcej o trenenerze możecie przeczytać w zakładce "O mnie".

Miłość - zacznij od siebie!

Koszt zależy od liczby uczestników i miejsca szkolenia.
Grupę uruchamiamy przy zebranej minimum 8 osobowej grupie.
Jeśli jesteś zainteresowany napisz do mnie. Obecnie rekrutujemy grupę w Łodzi. Możliwe jest uruchomienie grup również w innych lokalizacjach.
 • Facebook Basic Black
 • Google+ Basic Black

©  Proudly created with Wix.com